Як правильно підібрати крісло-туалет

Підбір крісла-туалету

  • При виборі крісла-туалету враховується безліч факторів, однак всі вони укладаються в дві великі категорії: призначення використання і розмір. Виходячи з призначення використання підбирається, власне, тип крісла-туалету.
  • Тип крісла-туалету Якщо крісло-туалет потрібно літній людині, якій складно долати відстань від ліжка до туалетної кімнати, можна розглянути приліжковий варіант класичної складаний моделі на чотирьох ніжках. Якщо ж є необхідність переносити крісло-туалет з однієї кімнати в іншу, в цьому випадку краще підійде крісло-туалет на колесах.
  • Пацієнтам, прикутим до ліжка і не здатним без сторонньої допомоги пересісти на крісло-туалет, рекомендується крісло з відкидними підлокітниками, оскільки вони полегшують доглядає процес пересаджування. При достатній мобільності пацієнта можливе використання крісла-туалету в якості опорної рами, яка наїжджає на звичайний унітаз. У цьому випадку людина позбавляється від необхідності сідає і вставати в туалетній кімнаті.
  • При порушеннях функцій опорно-рухового апарату, коли пацієнт постійно користується кріслом-коляскою, можна розглянути варіант інвалідного крісла з санітарним оснащенням. В цьому випадку коляску можна використовувати і як подушне крісло. Максимальне навантаження Вага пацієнта є першочерговим фактором, який слід враховувати при виборі конкретної моделі крісла-туалету. Виходячи з максимально допустимого навантаження крісла-туалети діляться на дві категорії: традиційні, що витримують навантаження в середньому до 120 кг, і посилені з вантажопідйомністю до 200 кг і розширеним сидінням. Якщо вага пацієнта наближається до максимально допустимому навантаженні традиційного крісла-туалету, краще розглянути варіант моделі з посиленою рамою, щоб уникнути травматизму, пов'язаного з ризиком деформації і падіння крісла.
  • Висота сидіння У більшості моделей крісел-туалетів передбачено регулювання по висоті, що дозволяє встановити оптимальний для конкретного пацієнта рівень сидіння. Важливо пам'ятати, що при правильно відрегульованим висоті сидіння ноги пацієнта, який сидить на кріслі-туалеті, зігнуті під кутом 90 градусів і ступні твердо стоять на підлозі, а коліна і стегна знаходяться на одному рівні. Саме така поза забезпечує баланс і стійкість. Якщо сидіння встановлене занадто високо, стегна пацієнта піднімуться вище колін і ступні не будуть діставати до підлоги. Якщо сидіння встановлене занадто низько, коліна будуть знаходитися вище стегон. І в тому, і в іншому випадку підвищується ризик падіння пацієнта з крісла-туалету.
  • Обчислити оптимальну висоту сидіння в числовому вираженні можна наступним чином: потрібно виміряти відстань від підлоги до стегна пацієнта в положенні сидячи; отримана величина повинна дорівнювати відстані від підлоги до верхнього рівня сидіння крісла-туалету. підлокітники Наявність підлокітників полегшує підйом з крісла-туалету, тому при розгляді цього фактора слід враховувати фізичний стан пацієнта і необхідність додаткової опори при підйомі. Функціональність підлокітників важлива для полегшення процесу пересаджування в крісло (і в тому випадку, якщо пацієнт пересідає сам, і якщо його переміщує супроводжуючий) - в цьому сенсі відкидні підлокітники забезпечують найкращий доступ до крісла.
  • Форма і розмір санітарного оснащення На більшості моделей крісел-туалетів встановлено орендоване відерце круглої форми, яке є одночасно і туалетного прорізом. Найчастіше кругла форма прорізи не викликає нарікань пацієнтів, однак чоловікам може здатися більш зручним санітарний оснащення з прорізом у формі підкови. Важливо стежити за тим, щоб розмір прорізи був оптимальним, особливо в тому випадку, якщо пацієнт набрав або скинув вагу. Якщо проріз занадто широка, то при низькому м'язовому тонусі в ногах можливо зісковзування стегон пацієнта всередину відерця. Якщо проріз мала, можливі проблеми гігієнічного характеру, що призведе до збентеження, стресу і навіть відмови користуватися кріслом-туалетом. додаткові фактори
  • При підборі крісла-туалету враховується також потреба в його транспортуванні і рівень необхідного комфорту. Транспортування крісла-туалету значно полегшується за рахунок складаний рами. Підвищений рівень комфорту забезпечує м'яке покриття спинки і підлокітників, наявність знімних підніжок і підголівника.
  • Крім того, варто врахувати і те, хто буде займатися очищенням туалету. Якщо пацієнту належить займатися цим самостійно, варто розглянути варіант крісла, оснащеного биотуалетом, оскільки це позбавить від необхідності частого очищення судна.