Як правильно підібрати ходунки

Параметри підбору ходунків

При підборі ходунків важливо врахувати всі чинники, здатні вплинути на ефективність їх використання. В першу чергу слід визначитися з призначенням застосування ходунків: чи будуть вони служити опорою при ходьбі для літнього або ослабленої людини або будуть виконувати функцію реабілітаційного інструменту в період відновлення після травми, або ж ходунки потрібні пацієнту з серйозними порушеннями координації.

На ранніх стадіях реабілітації рекомендують використовувати традиційні ходунки 4 ніжках, оскільки вони забезпечують найвищий рівень стійкості.

Якщо пацієнт сильно ослаблений і йому складно піднімати ходунки, можна розглянути варіант ходунків з передніми колесами і полегшеної рамою. В якості додаткової опори при ходьбі зручніше користуватися роллаторамі, що дозволяють пересуватися досить швидко як в приміщенні, так і на вулиці.

Рішення про придбання тієї чи іншої моделі ходунків повинно бути зваженим, тому перш ніж переходити безпосередньо до покупки, потрібно відповісти для себе на ряд питань. Чи будуть ходунки використовуватися на вулиці або тільки вдома? Якщо це роллатори, то яким має бути сидіння? (Важливо пам'ятати, що якщо імовірно відпочинок на сидінні буде тривати довше, ніж пара хвилин, варто розглянути варіант з м'яким сидінням.) Яке навантаження повинні витримувати ходунки і чи будуть вони складними? Чітке уявлення про те, що потрібно і які параметри важливі, допоможе швидко зорієнтуватися з широкому модельному ряді і значно прискорить процес вибору.

  • Більшість моделей ходунків регулюється по висоті, завдяки чому їх можна підігнати точно під зростання пацієнта. Правильне регулювання по висоті дуже важлива, оскільки використання дуже низьких або дуже високих ходунків призведе до порушення постави, болів в шиї, спині, плечах і руках.
  • Правильність регулювання по висоті перевіряється наступним чином. При вільно опущених вниз руках рукоятка ходунків повинна знаходитися на рівні зап'ястя; в цьому випадку при використанні ходунків лікті будуть зігнуті під потрібним кутом і пацієнту не доведеться надмірно нахилятися вперед.
  • При підборі ходунків слід з'ясувати максимальне навантаження, яку вони здатні витримати, щоб зіставити її з вагою пацієнта. При необхідності потрібно вибирати моделі з посиленою рамою, оскільки недостатньо міцні ходунки можуть погнутися або зламатися, а це, швидше за все, призведе до падіння пацієнта і травмі.
  • Важливо, щоб рукоятка ходунків була зручною. Зазвичай рукоятки виготовляють із пластику, однак якщо долоні пацієнта схильні до рясного потіння, краще розглянути варіант рукоятки з м'яким або пористим покриттям.
  • При артриті рекомендується вибирати ходунки з великими рукоятками, оскільки обхват невеликий рукоятки в цьому випадку буде болючим і незручним.
  • У тому випадку, якщо підбираються ходунки з колесами (роллатори), розглядаються варіанти з трьома і чотирма колесами. Ходунки-роллатори на трьох колесах забезпечують більше маневреності та рекомендовані для використання з умовах обмеженого простору. Ходунки-роллатори на чотирьох колесах дуже стійкі, навіть на нерівній поверхні, тому якщо пацієнт планує виходити з ходунками на вулицю, краще зупинити вибір на моделі з чотирма колесами. Розмір коліс При виборі роллаторов потрібно звернути увагу на розмір коліс. Маленькі колеса більше підходять для будинку, в той час як великі забезпечують комфортне пересування по нерівній поверхні вулиць і тротуарів. Колеса роллаторов замінюються і ремонтуються аналогічно велосипедним.