Як правильно підібрати милиці

Підбір пахвових милиць

  • Підбираючи пахвові милиці, слід брати до уваги два параметри загальну висоту милиці від наконечника до пахвовій поперечини і положення поперечини для опори кисті. Якщо пацієнт не може стояти, то загальну висоту милиць можна приблизно обчислити, віднявши від величини його зростання 40 см. Однак краще, якщо під час вибору і підгонки милиць за розміром, пацієнт стоїть і взутий в звичну взуття.
  • Приміряючи милицю, розташуйте його у грудної клітини таким чином, щоб наконечник знаходився на відстані 15-20 см від стопи. При цьому між пахвовій западиною і поперечиною має вільної поміщатися 2-3 пальця (це приблизно 4-5 см).
  • Для визначення правильного положення поперечної перекладини для долоні потрібно вільної опустити руку, зігнути її приблизно на 30 градусів і стиснути в кулак. При цьому перекладина повинна розташовуватися на рівні кулака.
  • Правильність установки поперечної рукоятки можна перевірити в такий спосіб - витягніть руки вздовж тулуба і оціните стан рукоятки - вона повинна розташовуватися на рівні лінії зап'ястя (там, де ми носимо годинник).
  • Після того, як пахвовий милицю потрібним чином відрегульований, точно так же підганяється другий (якщо він необхідний). Потім пацієнтові слід спробувати походити з новою парою милиць. Якщо при цьому він відчуває сильний тиск в області пахв, значить, милиці занадто довгі. Якщо ж при ходьбі вага тіла переноситься більше на руки, а не на плечі, можливо, милиці занадто короткі і варто спробувати поміняти регулювання.

Підбір милиць ліктьових

  • Підбираючи милиці з опорою під лікоть, потрібно правильно відрегулювати положення рукоятки і утримує манжети. Під час примірки слід просунути руку в манжету і поставити милицю на відстані 15 см від стопи. При цьому лікоть повинен бути зігнутий під кутом 15-20 градусів - саме такий нахил руки забезпечить оптимальний розподіл навантаження на кисть.
  • Правильне положення манжети - на відстані 5-7 см від найгострішою точки ліктя (при зростанні в районі 170 см). При зростанні від 182 см і вище манжета повинна розташовуватися на відстані 10 см від краю ліктя, якщо ж зростання становить 150 см і нижче, то дана величина скорочується до 4,5-5 см.
  • Для найбільш точного вимірювання слід одягнути канадку на руку, сісти на стілець, і направити наконечник милиці в стелю, зігнувши при цьому лікоть на 90 градусів. Для вимірювання краще використовувати тверду рулетку.
  • Для того, щоб переконатися в тому, що канадки підібрані правильно, можна провести невеликий тест. Треба встати прямо і вільно опустити руки. При цьому лінія вигину зап'ястя повинна збігатися з верхнім рівнем рукоятки. Якщо лінія вигину знаходиться вище рукоятки, можливо, милиці занадто короткі. Якщо вигин проходить нижче рукоятки, існує ризик того, що милиці занадто довгі.
  • Якщо результати цього тесту показують, що милиці підібрані не зовсім вірно, спробуйте інший отвір регулювання. Також важливо, щоб манжета не стискується руку занадто сильно - при постійному підвищеному тиску на передпліччі краю упор-затиску будуть упиватися в шкіру, натирати і викликати хворобливі відчуття. У той же час, якщо манжета НЕ буде щільно облягати руку, пацієнт може втратити милицю, наприклад, відкриваючи двері.

До підбору милиць слід підходити дуже відповідально, оскільки неправильно підібрані милиці можуть викликати різні ураження м'язової, кісткової тканини і нервів (запалення плечового суглоба, травматичний плексит і т.д.)

Перш за все, потрібно визначитися з типом милиць: в залежності від того, наскільки сильна підтримка потрібна людині при ходьбі, вибирають пахвові милиці або милиці з опорою під лікоть.

Пахвові милиці необхідні в період ранньої реабілітації після травми, а також в тому випадку, якщо пацієнту потрібна постійна тверда опора. Лікарі не рекомендують використовувати пахвові милиці на постійній основі довше, ніж протягом 2 років, оскільки тривала опора на пахвову поперечину милиць часто викликає оніміння рук і хворобливі відчуття в плечі.

Якщо період реабілітації дуже тривалий, то через деякий час рекомендується перейти на більш легкі і маневрені милиці по лікоть (канадки). Канадки призначають пацієнтам, яким потрібна незначна опора при ходьбі (на пізніх стадіях реабілітації), а також тим, хто використовує милиці постійно.